Tanıtım

Camdan daha hafif tabela çeşitleri

Tabela çeşitlerinin görsellik istikametinden en zengin olanları arasında bulunur. Çağdaş bir tasarım görüntüsü oluşturmaktadır. Kullanım gereği uzun ömürlü olduğu dikkat çekmektedir. Dizayn edilirken teferruatlardan netlikle kaçınılmaz. Kutu harf yapımında Krom, gold krom, alüminyum ve pleksi glass gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemeler kaliteleri gereği her tür tabiat şartlarına uyu sağlayabilecek özelliktedir. Bunlar arasında en dikkat çeken malzeme kromdur. Bu malzeme sert ve parlak yüzeye sahip olup paslanmaz 304 kaliteden üretildikleri için dış etkenlerin her türlü saldırısına cevaplayabilecek güce sahiptir.
Parlak olması hasebiyle dekor işlerinde çoğunluk olarak kullanılır. Kutu harf tabela lazer ışınlarında işlenerek firmaların isim ve logo oluşumunda seçenek edilir. Bunlar gerek iç gerekse dış mekânlarda ışıklandırılarak kullanılır. Alışveriş merkezlerinde daha fazla görebilirsiniz. İnce bir tasarım ayrıntısı ile firesiz olarak lazer kalitesinde kesilirler. Lazer kesiminde malzemeler palete konulurken ve kesim sonrası toplanırken çizilmemesine dikkat edilmelidir. Bu ürünler boyanırken kalitesine ehemmiyet verilmeli. Kaliteli boya her vakit ürünün paslanmasını engeller. Bu ürünler tasarlanışına göre toplanarak kurulur.

Bilmeniz gerekir ki pleksi bir plastik malzeme çeşididir. Saydam ve yarı saydam gibi özelliklere sahiptir. Kolay işlenip şekil verilmesi hasebiyle piyasada düz levhalar halinde bulunup 90°c ila 115°c arasında ısıtılarak yumuşaması sağlanır. Bu işlemden sonra deneyimli ustaların ellerinde istenilen şekle sokulur. Camdan bir o kadar hafifi ve bir o kadar da dayanıklı malzemelerdir. Bu malzemenin kötü bir yanı varsa o da yanmaya karşı dayanıklı olmamasıdır. Ancak darbelere karşı dayanıklıdır. Işık geçirgenlik oranı cama göre çok fazla bulunur. Pleksi kutu harf genleşmesi, yoğunluğu, yumuşama, sertlik ve yüksek bir polimer sayısına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir