TanıtımYaşam

Ünlü Mobilya Markaları ile Salon Seçimi

Evimize mobilya seçerken doğru seçim yapabilmek için dikkat etmemiz gereken birkaç husus vardır. Diyelim ünlü bir mobilya markasının şubesine gittiniz. Orada sizleri çok heyecanlandıran ve evinize muhteşem bir biçimde uyacağını düşündüğünüz bir oturma grubu satın aldınız. Daha sonra siparişini verdiğiniz mobilya grubunuz ve mobilya modeliniz evinize geldi. Hemen ambalajları açıp , hemen yerleştirdiniz. Tabi nasıl durduğunu görmek için bu arada can atıyorsunuz. Yastıklarıda yerlerine yerleştirdikten sonra hemen biraz uzaklaşıp nasıl göründüğüne bakmak istediniz. Oda neyin nesi… Onca para verdiğiniz koltuk takımı hiç te beklediğiniz gibi durmadı. Heyecanınız kursağınızda kaldı desek abartmış olmayız. Peki ne yanlış yaptınız?

Unutmayın, mobilyanın sadece görünüşü hoşunuza gitti diye mobilya alınmaz. Bu yüzden hangi tarz bir madde kullanılmış dikkat edin ve inceleyin. Ayrıca bütün teknik özelliklerine göz atın.
Hangi tür ağaç kullanılmış, garanti süresi ne kadar. Bunlar önemli ayrıntılardır. Özellikle mobilya markalarının ahşap modellerini denemenizi öneririz. Ahşap mobilyaların daha uzun ömürlü olduğunu düşünürsek seçeceğiniz model sizi uzun bir süre götürecektir.
Her zaman söylediğimiz gibi büyük mobilya markaları tercih edin. Aldığınız bir koltuk takımı 1 sene sonra bir sorun çıkardığında arayıp tamir ettirebileceğiniz bir servisi olmalı. Küçük ama önemli bir ayrıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir