Tanıtım

Kolay Oto Kiralama Nasıl Yapılır

Belli durumlarda araç kiralamak zorunda kalabilirsiniz ya da araç kiralamak isteyebilirsiniz. Daha çok arabası olmayan kişiler ya da arabası olup da arabası arızalı kişiler bu yöntemi tercih etmektedirler. Motorlarda kiralanabilir ancak araba kiralamak daha modadır ve araba insanlara daha güvenilir gelmektedir.

İnternet üzerinden araba kiralamaya kalktığınızda birçok şeyi araştırmanız gerekir ve zaten araba kiralamadan önce arabayı kiralayacağınız şirketi iyice araştırmanızı tavsiye ediyorum. Yoksa beklenmedik sürprizlerle karşılaşmanız çok olağan bir durumdur.

İşlerini gayet ciddiye alıyorlar ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ayrıca kapı kapı dolaşarak araba kiralamaya çalışmak yerine bu siteden beden olarak yorulmadan kolayca araba kiralayabilirsiniz. Üstelik araçlar tüm testlerden geçmiştir ve 3 yaşından büyük araba bulunmamaktadır. Bu sayede yeni arabaların keyifli sürüşlerinin tadına varacaksınız. Siteden araba kiralamak için üye olmanız gerekiyor ve belirtilen şartlara uymanız halinde aracınızı istediğiniz gibi kiralayabiliyorsunuz. Ayrıca arabanın markası modeli hatta rengini bile siz seçiyorsunuz.

Tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Siteye girdiğinizde istediğiniz arabayı seçip aynı zamanda bölgenizi de seçtiğinizde size uygun olan arabalar fiyat listesine göre sıralanıyor. En üstte en uygun fiyatlı araba yer alıyor ve bütçenize tamamen uyum sağlıyor. Ancak bir aracı kiralayabilmek için size belirtilen şartlara mutlaka uymanız gerekiyor.

Mutlaka site üzerinden şartlarını okuyun ve bununla da kalmayın. İsterseniz müşteri hizmetlerini arayarak da bilgi edinebilirsiniz. Size ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır. Mesela araç kiralamak için şartlardan biri de 21 yaşını doldurmuş olmanız gerektiğidir. Bu sizin güvenliğiniz açısından önemli bir kuraldır. Ayrıca 75 yaşından da küçük olmanız gerekir. En az 2 yıllık ehliyete sahip olmalısınız.

Büyük araç sınıfları için ise 3 yıllık ehliyet ve 28 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Ayrıca aracı kiralayıp 2-3 saat sonra geri iade etmek yoktur. Minimum araç kiralama süresi 24 saattir. Eğer gün içerisinde arabayı teslim etseniz bile 24 saatlik ücret alınmalıdır. Doğru kullanıldığında ara kiralama sizin için çok faydalı bir yöntem olacaktır.

Ayrıca 4 ve üzeri günlük kiralamalarda kilometre sınırı bulunmamaktadır. 1-3 günlük kiralamalarda günlük 200 km sınırı bulunmaktadır. Kilometre aşımında km başına 20 kuruş aşım ücreti uygulanır. Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa aynı seviyede iade yapılması beklenir. Fazla yakıtla dönen kiralık araba için yakıt iadesi yapılmaz.

Eksik yakıt teslimi durumunda yakıt ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir. Araç kiralayan sürücü dışında bir ek sürücü tarafından daha kullanılabilir. Ek sürücü tarafından kiralık aracın kullanılabilmesi için rezervasyon sırasında bu opsiyonun satın alınmış olması gerekmektedir. Ek sürücüler ehliyet ve yaş kriterlerine uymalıdır. Bu tür kurallara uyarsanız kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz ve siteyi bir gözden geçirin mutlaka işinize yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir