Tanıtım

Haklarınızı bilerek hareket edin – Trafik Sigortasından Tazminat Elde Edin

Her gün yaşanan üzücü olayların en başında trafik kazaları geliyor. Günlük ortalama 12 kişinin ülkemizde hayatını kaybettiği trafik kazalarının yaşattığı manevi zorluklarla birlikte yaşanan maddi sıkıntılar da değerlendirilmeye değer konulardan biridir.
Danışmanlık hizmeti veren firmaların verdikleri bilgilere göre çoğu insan trafik sigortasından tazminat hakkı hakkında bilgi sahibi değiller. Bu yüzden de yaşanan olaylar karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilmiyorlar bu da maalesef yaşanan manevi sıkıntılara maddi sıkıntıları da ekliyor. Ülkemizde yaşanan acı olaylar karşısında nasıl davranmasını gerektiğini bilen vatandaşlar ise bu konuda daha temkinli davranarak haklarını aramaya koyuluyorlar.

Trafik Sigortasından Tazminat Elde Edebilirsiniz

Türkiye’nin her ilinde hizmet veren danışmanlık firmaları, trafik kazası sonrası sakatlanma ve ölümle sonuçlanma durumunda vatandaşların yanında yer alarak sahip oldukları haklarını almalarını sağlıyorlar. Trafik sigortasından tazminat alma işlemleri süreç olarak biraz uzun olsa da kesinlikle her araç sahibinin veya seyahate çıkan kişinin bu konudan yararlanabildiği bir kesindir. 225 bin TL’ye varan bedellerle yaşanan maddi sorunlar çözüme kavuşturuluyor. Yapılan ”Trafik Sigortası” (Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası), 2012 yılında 225 Bin TL tazminat hakkı vermişti. Buna göre kişilerin kendi haklarını savunmaları ve almaları gerektiği ödemeyi almaları elbette sorunların çözümü için fayda sağlayacaktır. Trafik sigortasından tazminat bedelini almak isteyenlerin yapmaları gereken tek şey gerekli evrakları hazırlayıp ilgili makamlara vermektir. Bunu da yapmak istemeyenler danışmanlık firmalarından destek alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir