TanıtımYaşam

EV DEKORASYONUNDA AYDINLATMA

Evinizi tasarlarken düşünmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken konuların başında aydınlatma gelir. Evinizi nasıl aydınlatacaksınız? Hangi malzemelere dikkat etmeniz gerekiyor? Hangi odaya hangi büyüklükte aydınlatma gereçleri kullanılır?
Günümüzde her geçen gün artan elektrik faturaları çoğumuzun temel sorunu olmaya devam etmektedir. Hayatın pahalılığı karşısında bizlere hem ekonomik, hem göze hoş gelen hem de kullanışlı olan bir aydınlatma tercihi belirlemek düşüyor. Bu konuda işe LED ampul seçeneğiyle başlayabiliriz. LED ampuller hem beyaz hem de sarı renk seçenekleriyle bütün zevklere hitap eder hale getirilmiş durumdadır. Eskiden sadece beyaz renk kullanımından dolayı akıllara floresan lambaları getirerek şıklık konusunda duvarları olan insanlarca tercih edilmiyorken, sarı renk alternatifiyle bütün gönüllere taht kurmuştur.
Bir diğer önemli konu ise aydınlatma gerecinin konulacağı odanın büyüklüğü… Küçük odalarda büyük boy aydınlatma gereci kullanmaktan daima kaçının. Büyük gereçler küçük odaların boğulmasına yol açabilir. Bunun yerine küçük ama modern ve stilist aydınlatma gereçleri, hatta son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş desenli plastik aydınlatma gereçleri tercih edilebilir. Ya da tavanda kullanmayı tercih etmek istemeyenlere yan duvar aydınlatma dekorlarını da önerebiliriz.
Teknoloji çağında yaşadığımız şu günlerde aydınlatma gereçlerinin kullanımı da otomatik sistemlere bağlanabilir duruma gelmiştir. Bazen küçük bir düğme yardımıyla evinizin aydınlatma ayarını değiştirebiliyorken, bazen ağzınızdan çıkacak bir ses bile buna yetebiliyor. İnsanların alışkanlıklarını yeniden gözden geçirmesine neden olan bu teknolojik gelişmeler, bizlere hem büyük kolaylıklar sağlıyor hem de enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor.
Nostaljiyi severim diyenleri ise şamdan konseptinde aydınlatma gereçleri bekliyor. İster sarı renk ile ister beyaz renk ile kullanabilirsiniz. Ancak şamdan konseptindeki aydınlatma gereçlerini alırken mobilyanızla uyumlu olmasına da özen göstermenizde fayda var.
Unutmayın ki aydınlatma tercihi, bir evin görünüşünü belirleyen en temel unsurların başında gelir. Ruhunuza hitap eden ve misafirlerinizi gururla ağırlayacağınız aydınlatma gereçlerini tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir