Genel

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Belediyecilik Kitabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Belediyecilik Vizyonu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan “Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Belediyecilik” adlı kitap, belediyelerin ülke yönetimindeki önemini ve belediyecilik hizmetlerinin değerini vurguluyor.

Kitap İçeriği

Kitap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaleme aldığı takdim yazısıyla başlıyor ve 8 bölümden oluşuyor:

  • Dünden Bugüne Türkiye’de Belediyeciliğin Serüveni
  • Demokratikleşme ve Belediyeler
  • Katılımcı Belediyecilik ve Örnek Uygulamalar
  • Akıllı Belediyecilik ve Vatandaşa Yansımaları
  • Kültürel Belediyecilik ve Örnek Uygulamalar
  • Sosyal Belediyecilik/Hizmet Belediyeciliği ve Örnek Uygulamalar
  • Vatandaşların Belediyelerden Beklentileri
  • Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla İdeal Belediyecilik Hizmetleri

Türkiye Yüzyılı Vizyonu ve Belediyecilik

Kitapta Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal yapısında belediyelerin rolü incelenirken, belediyeciliğin gelecekteki yönü detaylı bir şekilde ele alınıyor. Belediyecilik anlayışının gelişimi, demokratikleşme, katılımcı, akıllı, sosyal ve kültürel belediyecilik kapsamı, vatandaş beklentileri ve ideal belediyecilik vizyonu geniş bir perspektifle değerlendiriliyor.

Erdoğan’ın Belediyecilik Vizyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitapta belediyelerin kalkınma sürecine etkisinden, yerel ekonomilerin güçlendirilmesine kadar pek çok konuya değiniyor. Yerel yönetimlerin vatandaşların yaşam kalitesine, şehirlerin rekabet gücüne, çevresel sürdürebilirliğe ve teknolojinin belediyecilik hizmetlerindeki önemine vurgu yapıyor.

Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla ileri teknoloji altyapısından, sürdürülebilir yönetim uygulamalarına kadar geniş bir perspektifte belediyecilik hizmetlerini ele alıyor ve şehirlerin geleceğe hazırlanmasında kararlı olduklarını belirtiyor.

Belediyecilikte Yeni Vizyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Klasik Belediyeciliğin Çok Ötesinde Bir Yerel Yönetimler Vizyonu Hedefliyoruz” diyerek, Türkiye’nin belediyecilik anlayışını daha ileriye taşımayı hedeflediklerini vurguluyor. Kitabın, belediyecilik anlayışına ışık tutarak mahalli idareler ve hizmetlerin önemine dikkat çektiğini belirtiyor.

Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ülke ve şehirler için hayırlara vesile olmasını dileyerek belediyelerin önemine vurgu yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir